Ara
Ara

Denizli’de 10+ yıllık deneyim

0258 264 03 04

Merkezefendi/Denizli

Anestezi ve Reaminasyon

Servisler
08.00-18.00
Acil Servis
7/24
Sıra Beklemeyin!

Randevu alın, sizi hastanemizde ağırlayalım.

Ayşenur Özdemir

Anestezi ve Reaminasyon Uzmanı

Servisler
08.00-18.00
Acil Servis
7/24
Sıra Beklemeyin!

Randevu alın, sizi hastanemizde ağırlayalım.

Anestezi nedir ?

Modern tıpta anestezi, hastaya cerrahi girişimin sağlıklı ve konforlu bir şekilde yapılmasını sağlayan “duyusuzluk” halidir. Anestezi, öncelikle hastaya bilinç kaybı sağlar. Hastada ağrı duyusunu ortadan kaldırır. 

Anestezi doktorunuz ameliyat öncesi sizi mutlaka muayene eder ve yapılacak ameliyat için en uygun anestezi yöntemine sizinle birlikte karar verir. 
Genel Anestezi

Eğer hasta anestezi altında tamamen şuursuz ise buna “Genel Anestezi” denir. Genel anesteziyi mutlaka anestezist vermelidir. Günümüzde artık anestezinin yanında mutlaka bir teknisyen yardımcı bulunuyor. Genel anestezi için pek çok ilaç kullanılır. Anestezi için damara verilen ilaçlar olduğu gibi, oksijen ile birlikte kullanılan gazlar da tercih edilebilir. Her zaman hastanın özelliğine göre uygun ilaçlar seçilir. Günümüzde modern tıbbın geliştirdiği eskiye göre çok daha iyi sonuçlar veren ilaçlar kullanılmaktadır.

Bölgesel Anestezi

Vücudun belli bir kısmının; ( bacak, göğüs, kol vb. ) ilaç enjekte ederek uyuşturulmasına “Bölgesel Anestezi” adı verilir. Bunun da epidural, spinal, ve sinir bloğu gibi çeşitleri vardır.

Lokal Anestezi

Sadece girişimin yapıldığı kısmın uyuşturulması “lokal anestezi” olarak adlandırılır. Daha çok küçük cerrahi girişimlerde faydalanılır. 

Ameliyattan Önce

Anestezi ekibi, ameliyatın öncesi ve sonrası da dahil olmak üzere sürekli yanınızdadır. Sizin sağlık durumunuzu inceler. Sizi odanızda ziyaret edip, yapacaklarını anlatır. Daha önce geçirdiğiniz hastalıklar ve ameliyatlar varsa bunlar hakkında bilgi alır. Ameliyat öncesi size gerekli olan ilaçları ve tetkikleri yaptırır. Hastalığınıza, bu tetkiklerin ve muayenelerin sonucuna göre size en uygun anestezi yöntemini seçer.

Ameliyat Sırasında

Anestezi uzmanınız öncelikle ameliyatta ağrı duymamanız için duyusuzluğa yol açan gerekli ilaçları verir. Ameliyat süresince kalbinizin ve akciğerlerinizin düzenli çalışmasını kontrol eder, bunların ve diğer organlarınızın iyi bir şekilde çalışması için gerekli tedavileri yapar. Anestezistiniz, ameliyat boyunca sizinle birliktedir ve sizin en yakın koruyucunuzdur. Başınızdan bir an olsun ayrılmayarak cerrahınız bütün dikkatini kendi işine vermesine olanak sağlar.

Ameliyattan Sonra

Bir anestezi uzmanı sizi yalnızca uyutmakla görevli değildir, aynı zamanda uyandırmakla da yükümlüdür. Onun diğer önemli bir işi de ameliyatta aldığınız ilaçların etkisinden kurtulmanızı sağlamaktır. Ayrıca ameliyattan sonra da ağrı duymamanız ve sağlıklı kalmanız için gerekli bakım ve tedavileri hazırlamak ve uygulamak da anestezi uzmanının görevleri arasında yer almaktadır.

 1968 yılında Çal/Denizli de doğdum.İlkokulu Bekilli’de, ortaokulu parasız yatılı olarak Denizli’de, liseyi TÜBİTAK bursuyla İzmir Atatürk Lisesİ’nde okudum. 1984 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne başladım ve 1991 yılında mezun oldum. Mecburi hizmetimi Çorum İli Laçin İlçesi Sağlık Ocağı’nda tamamladım. Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda  genel cerrahi ihtisasımı yaptım. 2001 yılında Tavas Devlet Hastanesi’ne atandım. Onyıl süre ile bu hastanede Başhekimlik yaptım. 2011 yılında Buldan Göğüs  Hastalıkları Hastanesi’ne atandım. Kamuda çalıştığım sürede; modern tıbbın yeniliklerini uygulayan, hasta memnuniyetini önceleyen, ekip çalışmasını temel alan bir anlayışla otuzbinin üzerinde  operasyon yaptım. 2021 yılında emekli olarak Beymer Tıp Merkezi’nde  göreve başladım. Evliyim iki kız çocuğu sahibiyim.
 
Uzmanlık Alanları
 • Tiroid Hastalıkları
 • Meme Hastalıkları
 • Safra Kesesi Hastalıkları
 • Fıtıklar
 • Apandix Hastalıkları
 • Anal Bölge Hastalıkları
 • Mide Hastalıkları
 • Kalın Barsak ve İnce Barsak Hastalıkları
 • Karaciğer Hastalıkları
 • Cilt ve Ciltaltı Kitleleri
 • Tırnak Bozuklukları
 • Sünnet – Acil Cerrahi Operasyonlar
Whatsapp
Bilgiye mi ihtiyacınız var?
Rahatsızlığınız, fiyatlar ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak isterseniz tıklamanız yeterli.